Home » Nezařazené » It´s a long way to Budkovce…

Kontaktní údaje

ZŠ a MŠ Dr. Joklíka

příspěvková organizace města Kyjova

Sídliště U Vodojemu 1261 69701 Kyjov, okres Hodonín

IČO: 48847747

It´s a long way to Budkovce…

Byli jste někdy na východním Slovensku? Na Slovensku tak východním, že se tam z Košic jede jěště hodinu a půl? My jo! My, holky sebrané z osmých a devátých tříd a paní učitelka Trnková a pan učitel Kovoš. Jeli jsme vlakem z Břeclavi osm hodin! Už za to by měli dávat v Budkovciach medaili…Ta se ovšem neudělovala a ani jiná cena se neudělovala, protože Mezinárodní přehlídka dětské dramatické tvořivosti v Budkovciach byla nesoutěžní. Ale úkol zněl jasně: ztvárnit klasickou pohádku „Kocúr v čižmách“ tak, aby aspoň jedna z postav mluvila anglicky. Pojali jsme to muzikálně a za naši verzi „Puss in boots“  [pas in búts] 😉 jsme obdrželi opravdu veliký aplaus (myslíme, že asi největší 🙂 ) Kromě vystupování jsme navštívili slovenské moře – Zemplínsku šíravu, nevinnou vesničku Vinné a lokální metropoli Michalovce. Vše jsme zakončili příjemným rautíkem, který připravila pořádající škola. Vlastně ne, vše jsme zakončili osmihodinovou cestou vlakem zpátky domů…  A nebojte, naše představení nezmizelo v propadlišti dějin. Nebude to trvat dlouho a předvedeme je taky na naší škole!

« 1 z 3 »