Ptačí hodinka aneb 7 labutí na krmítku

V mrazivém pátečním ránu postávaly skupinky členů ekotýmu s dalekohledy v rukou na školní zahradě. Probíhala mezinárodní ornitologická akce Ptačí hodinka zaměřená na sčítání opeřenců na krmítkách. V našich záznamech se objevilo pár vrabců a sýkor, ale ani jeden kos. Zato sedm labutí! „Kecá,“ řeknete si. Tak si prohlédněte fotečky a chcete-li se dovědět, jak to bylo s těmi labutěmi, mrkněte na článek na stránkách ekotýmu.

Teplákový pátek!

Testování žáků – informace pro žáky a rodiče s účinností od 3.ledna 2022

Informace k testování najdete zde.

Strom pro zvířátka

Slunečnice, lůj, semínka, zrníčka, jablíčka, ale i dvě zbrusu nová dřevěná krmítka. K tomu kupa dětí, co mají rády přírodu, a vánoční nálada. To všechno bylo k vidění i slyšení v úterý krátce po desáté hodině u našeho jezírka. Sešli se tam členové ekotýmu a zástupci z většiny tříd, aby nazdobili pro zvířátka, především pro ptáčky, tradiční vánoční stromeček v přírodě. Ozdoby vyrobili společně se svými spolužáky a že se jim to podařilo, vidíte na fotkách.

Bruslíme!

V rámci tělocviku jsme angažovali externího asijského odborníka na výuku zimních sportů. Pan Bruce-Lee odvedl dobrou práci!

Družina popřála dědečkům a babičkám

Vánoční přání ze školní družiny ZŠ Dr. Joklíka zamířila do Centra služeb pro seniory v Kyjově

V čase Vánoc, kdy všichni otvírají svá srdce a dávají dárky svým nejbližším, přátelům a známým, se zamýšlíme nad situací těch, kteří sami už nemají koho obdarovat, nebo nemají to štěstí, aby sami byli obdarováni. Mohou se cítit osaměle a častěji myslet na ty, kteří už s nimi nemohou být.

Protože jsme na jaře potěšili svými obrázky prodavačky a prodavače v kyjovských prodejnách potravin, rozhodli jsme se tentokráte udělat radost obyvatelům Centra služeb pro seniory v Kyjově. Už i malé děti si uvědomují, jak protiepidemická opatření zasahují do života rodin. Nebylo proto pro ně obtížné pochopit pocity osamění a izolace babiček a dědečků, kteří mají v této nelehké době omezený kontakt se svými blízkými.

Je důležité, obzvlášť v čase Vánoc, obdarovávat. A není nutné předat drahý nebo velký dárek. O kolik víc radosti může udělat maličkost od srdce. A tak jsme se s příchodem adventu v naší školní družině vrhli do výroby vánočních přáníček. Vystřihovalo se, lepilo a kreslilo a nakonec si každý své přáníčko podepsal. Vytvořili jsme i několik andílků pro personál. Děti jen trochu mrzelo, že nemohly přinést babičkám a dědečkům přáníčka osobně. Přesto věříme, že naše výtvory udělaly radost a přispěly k příjemnému prožití Vánoc.

Karanténa

I my jdeme s dobou a zavíráme třídy do karantény. Aby izolovaným spolužákům nebylo doma smutno, posílají jim jejich přeživší spolužáci ze 6. B písničku 😉

Mikuláš

Dnes nás navštívil Mikuláš.

Sedmačky tvoří!

I v koronavirové době holky ze 7. tříd s paní učitelkou Habáňovou tvoří zimní a vánoční dekorace 🙂

Keramický kroužek

V naší škole dětem na požádání vypálí paní Švábová!