Česko čte dětem – soutěž

V rámci projektu Česko čte dětem vyhlásily knihovny literární soutěž na téma
Tajemství knihoven. Čtenářka Daniela Šišáková ze 4. B napsala tajemný až dobrodružný příběh, nad kterým se tají dech. Pod vedením třídní paní učitelky a s podporou rodičů vznikla práce, která zvítězila ve školním kole a byla předána do kola oblastního. Nakonec z toho bylo 1. místo v kategorii literární příběh. Ocenění si Danka přebrala v Městské  knihovně Kyjov a poslední sobotu v listopadu se vítězka se svými rodiči zúčastnila slavnostního vyhodnocení kola okresního a to v Planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně. Zde sice nezískala cenu hlavní, ale obdržela ocenění za skvělý počin. A podle informací z kuloárů prý Danielka píše už druhý díl… Kdoví třeba se z naší školy jednou díky Dance stanou druhé Bradavice.

Hasík pro 2. ročníky

Až to blafne, bude pozdě! Nějak takto přemýšlejí kluci hasičtí a proto přišli naši mládež druhotřídní preventivně proškolit, co dělat v případě průšvihu. Oficiálně se tomu říká Preventivní program integrovaných složek.

Školka v keramické dílně

Školčátka dostala možnost porýpat se v hlíně a pod vedením paní Švábové, naší vrchní keramičky, si zkusili vyrobit vánoční ozdoby.

Retrovýstava

5. A rozjela zajímavý miniprojekt – s přispěním některých zaměstnanců školy dali do kupy výstavu k připomenutí 30 let od Sametové revoluce. Jde hlavně o připomenutí a vžití se do doby, v níž vyrůstali rodiče a prarodiče našich žáků. Výstavu si mohl prohlédnout každý návštěvník naší školy, druhostupňáci si to užili i s výkladem jejich učitelů.

Zdravé zuby

„Zuby, pohroma huby!“ pravil klasik. Aby to nedopadlo zle, navštívil prvňáky a druháky náš bývalý žák Adam Le, který v současnosti studuje na pana zubaře. V rámci prevence seznámil děti se zásadami správné zubní hygieny. Znáte to, nejlepší je vyzkoušet si to na vlastní zuby…

Běh s trikolórou

V městském parku se tradičně v předvečer státního svátku sešli závodníci, aby si zazávodili ve čtyřčlenných štafetách, a fanoušci, aby si zafandili. Naši borci a borky obsadili bednu hned několikrát – chlapci 3. třídy brali 1. místo, dívky ze 4. A taky zlato, a bronzové medajle vybojovali kluci z 5. A, dívky z 5. B a dívky ze 3. tříd.

Hody v družině

V Kyjově jsou hody poměrně tradiční záležitostí, ale je pravda, že jsou spíš pro dospěláky. Aby to tedy genderově sedělo, udělaly si vlastní hody i děti ze školní družiny. Vyrobily mašle a růžičky, nazdobily májku, tanec procvičily a aj hodová obchůzky byla 🙂 Tož veselo, chaso!

Sběr papírů

Kocúr reloaded

Po úžasnom úspechu predstavenia Kocúr v čižmách, ktoré naše dievčatá odohrali v úplne východoslovenských Budkovciach, predstavili tento kus aj na domácej palubovke. Aj keď priestory našej telocvične neboli privelmi priatelské, dievčatá predviedli nadštandartný výkon, o čom svedčí aj priložená fotogaléria.

Basketbal jak malovaný

V rámci oslav 70. let Kyjovského basketbalu, proběhla soutěž „ O nejhezčí obrázek s basketbalovou tématikou“, které se zúčastnili i žáci naší školy. Mezi 3 oceněnými jsou Marie Trávníková z 4.B.  a Anna Ratuská z 5. B Děvčata byla oceněna zástupci Jiskry Kyjov.