Informace školní jídelny

Od 2. 10. 2019 bude školní jídelna připravovat každou středu 2 obědy.

Výběr jídel pro žáky základní školy lze uskutečnit do konce předchozího týdne na portále www.strava.cz.

Toto organizační opatření se netýká mateřské školy.

Bádáme!

Každou středu se v učebně chemie schází mladí badatelé ze 6. a 7. ročníků, aby zábavnou formou získávali cenné informace z oblasti přírodních věd. První schůzka byla zaměřena na rozlišení kyselých a zásaditých látek pomocí vlastnoručně vyrobených indikátorů. Své závěry si žáci ověřili pomocí pH
metru a zamýšleli se nad významem měření pH v praxi. A jaká témata nás čekají příště? Co třeba Slizská chemie, Věda skrytá v bublině, Elektrostatika, Elektrické jevy nebo Pokusy se zvukem?

Beseda s němou tváří

Tak pravda, s rybou si moc nepokecáte, ale se spisovatelem, který napsal několik knih o kapříkovi, už by to snad šlo. Proto druháci a třeťáci sestoupili do hlubin knihovny a popovídali si se spisovatelem Janem Opatřilem o jeho knihách a práci. Součástí besedy byla i autogramiáda knih pana spisovatele.

Dýňová strašidýlka

Vědělo se to, všichni to čekali, byla jen otázka času, kdy to přijde. Každý rok v září obsadí vchod do školy oranžový gang a odborná komise v čele s paní učitelkou Ivanou „Toyen“ Vargovou vybere nejpovedenější výtvory, jejichž autory po zásluze odmění. Letos zabodovali tito tvorové a jejich výtvorové:

Ellen Pinterová 5. B – Elvíra

Jakub Janek 3. B – Kuk

Ema Trnková 3. A – Miss želva

Anna a Monika Bogarová 2. A  a 4. B – Ferda Mravenec

Šimon Matoušek 2.B – Fialková chaloupka

Tomáš Žurovec 2. A – Želva Bertík

Kamila Tranová 3. B

Jitka Fridrichová 5. B – Koťátka

Zuzana Lucká 1. B – Unicorn

Dominik Belka 4.A – Strunováč

Kateřina Habáňová 2. A – Sova

Lucie Žurovcová 8. C – Chaloupka skřítka Muchomůrky

Dopravka v novém

Páťáci v rámci dopravní výchovy „testli“ nové dopravní hřiště za kyjovskou sokolovnou. Je namakané, se semafory, kruháčem, hromadou značek atd. Jestli se děcka nenaučí pravidla silničního provozu tady, tak už opravdu nikde.. PS: Kruháč fakt drsně utahuje!

Adaptační adapťák

Každoroční kurz přežití a soužití nových šesťáků proběhl letos v krajině mediálně poměrně profláknuté. Buď jak buď, děti si to užily, dokonce to i přežily a adaptované na soužití v nové sociální skupině se navrátily domů. A co je hlavní, bylo to místo školy! 😉

Nové termíny konzultačních hodin.

Vážení rodiče,

S účinností od 16. 9. 2019 byly stanoveny nové termíny konzultačních hodin pro jednotlivé učitele. V době konzultační hodiny jsou jednotliví učitele na pracovišti a jsou připraveni poskytnout Vám jakékoliv informace o vzdělávání Vašich dětí, případně s vámi projednávat další záležitosti, a to jak formou osobního setkání tak i formou telefonické konzultace.

Zároveň Vás žádáme, abyste respektovali časovou vytíženost učitelů v průběhu vyučování a ke konzultacím využívali především stanovené termíny.

Informaci o nepřítomnosti dítěte ve vyučování (nemoc apod.) lze podávat telefonicky přímo třídním učitelům před začátkem výuky, nebo v ostatních časech v kanceláři školy na tel. 515 284 811. Telefonické a e-mailové kontakty na všechny pracovníky naleznete v záložce KONTAKTNÍ ÚDAJE.

Dopravní hřiště

Od letošního školního roku budou moci žáci kyjovských škol využívat nové dopravní hřiště, které vzniklo za kyjovskou sokolovnou. Slavnostního představení této bohulibé stavby se kromě zástupců médií zúčastnili coby komparz také žáci našich pátých tříd.

Výtvarníci na radnici

Nestává se často, aby se výtvarné soutěže zúčastnilo moře dětí a ještě méně často se stává, aby se mezi ty oceněné dostalo tolik žáků naší školy! Autory úspěšných návrhů přijal v pátek 6. 9. 2019 na radnici osobně pan starosta František Lukl. Z naší školy to byli Marie Rousková, Anita Hofrová, Viktorie Jančová, Adéla Čížková, Tomáš Čajka a Michal Wolf. Ještě jednou gratulujeme!

První školní den

Hádejte, co se stalo! Přibyly u nás další dvě třídy prvňáčků! Přivítal je pan ředitel, paní třídní učitelky Presová a Jandorová a pan místostarosta Kuchař. Nakonec to ani moc nebolelo, takže od středy do plných!