Kroužek pro předškoláky – Oříšek

I v letošním roce bude na naší škole od ledna do dubna probíhat kroužek pro předškoláky – Oříšek. Jedná se o čtyři tematické lekce určené předškolním dětem. Souběžně s nimi jsou připraveny i přednášky pro rodiče. Podrobnější informace najdete na letáku níže.

It´s a long way to Budkovce…

Byli jste někdy na východním Slovensku? Na Slovensku tak východním, že se tam z Košic jede jěště hodinu a půl? My jo! My, holky sebrané z osmých a devátých tříd a paní učitelka Trnková a pan učitel Kovoš. Jeli jsme vlakem z Břeclavi osm hodin! Už za to by měli dávat v Budkovciach medaili…Ta se ovšem neudělovala a ani jiná cena se neudělovala, protože Mezinárodní přehlídka dětské dramatické tvořivosti v Budkovciach byla nesoutěžní. Ale úkol zněl jasně: ztvárnit klasickou pohádku „Kocúr v čižmách“ tak, aby aspoň jedna z postav mluvila anglicky. Pojali jsme to muzikálně a za naši verzi „Puss in boots“  [pas in búts] 😉 jsme obdrželi opravdu veliký aplaus (myslíme, že asi největší 🙂 ) Kromě vystupování jsme navštívili slovenské moře – Zemplínsku šíravu, nevinnou vesničku Vinné a lokální metropoli Michalovce. Vše jsme zakončili příjemným rautíkem, který připravila pořádající škola. Vlastně ne, vše jsme zakončili osmihodinovou cestou vlakem zpátky domů…  A nebojte, naše představení nezmizelo v propadlišti dějin. Nebude to trvat dlouho a předvedeme je taky na naší škole!

Podzimní sběr papíru

I letos firma Ekor vyhlašuje soutěž ve sběru papíru. Podzimní kolo proběhne tradičně na parkovišti naší školy v úterý 5. listopadu 2019 od 7 do 10 hodin.

Pro školu, která nasbírá nejvíc papíru je připravena odměna ve výši 3000 Kč. Pro 3 nejlepší sběrače jsou připraveny poukázky na odběr zboží od společnosti Wiky v hodnotách 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč.

Bádáme!

Každou středu se v učebně chemie schází mladí badatelé ze 6. a 7. ročníků, aby zábavnou formou získávali cenné informace z oblasti přírodních věd. První schůzka byla zaměřena na rozlišení kyselých a zásaditých látek pomocí vlastnoručně vyrobených indikátorů. Své závěry si žáci ověřili pomocí pH
metru a zamýšleli se nad významem měření pH v praxi. A jaká témata nás čekají příště? Co třeba Slizská chemie, Věda skrytá v bublině, Elektrostatika, Elektrické jevy nebo Pokusy se zvukem?

Beseda s němou tváří

Tak pravda, s rybou si moc nepokecáte, ale se spisovatelem, který napsal několik knih o kapříkovi, už by to snad šlo. Proto druháci a třeťáci sestoupili do hlubin knihovny a popovídali si se spisovatelem Janem Opatřilem o jeho knihách a práci. Součástí besedy byla i autogramiáda knih pana spisovatele.

Dýňová strašidýlka

Vědělo se to, všichni to čekali, byla jen otázka času, kdy to přijde. Každý rok v září obsadí vchod do školy oranžový gang a odborná komise v čele s paní učitelkou Ivanou „Toyen“ Vargovou vybere nejpovedenější výtvory, jejichž autory po zásluze odmění. Letos zabodovali tito tvorové a jejich výtvorové:

Ellen Pinterová 5. B – Elvíra

Jakub Janek 3. B – Kuk

Ema Trnková 3. A – Miss želva

Anna a Monika Bogarová 2. A  a 4. B – Ferda Mravenec

Šimon Matoušek 2.B – Fialková chaloupka

Tomáš Žurovec 2. A – Želva Bertík

Kamila Tranová 3. B

Jitka Fridrichová 5. B – Koťátka

Zuzana Lucká 1. B – Unicorn

Dominik Belka 4.A – Strunováč

Kateřina Habáňová 2. A – Sova

Lucie Žurovcová 8. C – Chaloupka skřítka Muchomůrky

Dopravka v novém

Páťáci v rámci dopravní výchovy „testli“ nové dopravní hřiště za kyjovskou sokolovnou. Je namakané, se semafory, kruháčem, hromadou značek atd. Jestli se děcka nenaučí pravidla silničního provozu tady, tak už opravdu nikde.. PS: Kruháč fakt drsně utahuje!

Adaptační adapťák

Každoroční kurz přežití a soužití nových šesťáků proběhl letos v krajině mediálně poměrně profláknuté. Buď jak buď, děti si to užily, dokonce to i přežily a adaptované na soužití v nové sociální skupině se navrátily domů. A co je hlavní, bylo to místo školy! 😉

Informace školní jídelny

Od 2. 10. 2019 bude školní jídelna připravovat každou středu 2 obědy.

Výběr jídel pro žáky základní školy lze uskutečnit do konce předchozího týdne na portále www.strava.cz.

Toto organizační opatření se netýká mateřské školy.

Nové termíny konzultačních hodin.

Vážení rodiče,

S účinností od 16. 9. 2019 byly stanoveny nové termíny konzultačních hodin pro jednotlivé učitele. V době konzultační hodiny jsou jednotliví učitele na pracovišti a jsou připraveni poskytnout Vám jakékoliv informace o vzdělávání Vašich dětí, případně s vámi projednávat další záležitosti, a to jak formou osobního setkání tak i formou telefonické konzultace.

Zároveň Vás žádáme, abyste respektovali časovou vytíženost učitelů v průběhu vyučování a ke konzultacím využívali především stanovené termíny.

Informaci o nepřítomnosti dítěte ve vyučování (nemoc apod.) lze podávat telefonicky přímo třídním učitelům před začátkem výuky, nebo v ostatních časech v kanceláři školy na tel. 515 284 811. Telefonické a e-mailové kontakty na všechny pracovníky naleznete v záložce KONTAKTNÍ ÚDAJE.