Home » Nezařazené » Prales dětem

Prales dětem

V rámci enviromnentální a globální výchovy se v pátek 23. února zapojili žáci 5. a 6. ročníku do projektu Prales dětem. Výchovně vzdělávací program NEPZ, který se zabývá skutečným významem, reálným ohrožením a aktivní ochranou přírody se zaměřením na deštné pralesy a tygry sumaterské, představili dětem poutavou formou manželé Vymazalovi z Kyjova. V devadesátiminutovém bloku protkaném promítáním, skupinovou prací a diskusemi přiblížili posluchačům každodenní život indonéského deštného pralesa. Příběh, v němž kromě divoké přírody, náročné a nebezpečné práce dobrovolných ochránců přírody z Česka nechyběly ani autentické záběry činnosti pytláků či snímky tygrů z fotopastí.  Program se moc líbil a věříme, že mnohé z jeho účastníků přiměje k zamyšlení nad tím, jak i my Evropané můžeme přispět k ochraně vzácných a ohrožených ekosytémů planety Země.


Leave a comment