Home » Nezařazené » Necenzurovaný příspěvek našich sedmaček :)

Necenzurovaný příspěvek našich sedmaček :)

ZÁŽITKY Z LYŽAŘSKÉHO KURZU

Eliška Plachá – Nikol Pešlová


UBYTOVÁNÍ

Ubytovaní jsme byli ve čtyřech srubech kluci a holky zvlášť. Na každém srubu byl jiný počet pokojů a jedna koupelna.

JÍDLO

Ve velké hlavní chatě vařili úplně ukázkově. Všechno jídlo nám chutnalo, tedy až na to, které nemáme rádi. Snídaně byla podávána formou bufetu. K obědu byla vždy polévka a hlavní chod. Večeře byly o jednom chodu. V jídelně jsme si mohli také napustit čaj.

LYŽOVÁNÍ

Lyžování bylo naprosto super. Učitelé nás učili lyžovat tak, že i ti, kteří na lyžích ještě nestáli, postupem času lyžovali dobře. Byly tam různé typy sjezdovek černá, červená, modrá. Všichni se naučili lyžovat jak pomalu, tak rychle. Důležité je, že to nikdo nevzdal a všichni bojovali.

ČTVRTEČNÍ KARNEVAL NA SVAHU

Ve čtvrtek se na svahu uskutečnil karneval. V maskách jsme jezdili dolů ze svahu. Pan učitel Hrazdílek byl za námořníka, pan učitel Chovanec za slepici a paní zástupkyně byla za Skota. My děcka jsme byli například za berušku, králíka, horského záchranáře, klauna, kočku, playboye…Parádně jsme si karneval užili.

V pátek se pak uskutečnily závěrečné závody. V pondělí a ve středu jsme měli přednášky. V pondělí o tom jak bezpečně jezdit a jak se jezdí a ve středu s panem Antonínem z horské služby o tom, co dělat v kritických a nebezpečných situacích na svahu. Ve středu jsme taky vyšli na procházku do penzionu, kde jsme si mohli dat třeba pohár nebo pití. V osobním volnu jsme se mohli taky na chatkách navštěvovat. Na konci kurzu dostal každý osvědčení o absolvování lyžařského kurzu.

DĚKUJEME VŠEM INSTRUKTORŮM, ŽE NÁS NAUČILI LYŽOVAT A ŽE TO S NÁMI NA LYŽAŘSKÉM KURZU VYDRŽELI 🙂

Fotky z lyžáku si prohlédněte ve FOTOGALERII.


Leave a comment