Home » Nezařazené » Příšera stále uniká – výlet 7. A

Příšera stále uniká – výlet 7. A

Jedenáct hodin ve vlaku, téměř dvacítka nachozených kilometrů. Dvě noci ve spacáku na zemi, velmi málo spánku, jeden mírně pochroumaný kotníček, několik škrábanců a hektolitry potu. Toť stručná bilance posledního zátahu Šošonů na Zelenou příšeru. Ta se letos ukryla v oblasti Posázaví a tam jsme za ní vyrazili. Lišák Lukášek, výr Hugo, sova Žofinka či vydří samička Mája nás přivítali v záchranné stanici pro živočichy v Pavlově, kde naše výprava začínala. Následoval náročný přesun v úmorném pařáku k řece Sázavě, abychom se ponořili do krás přírodní rezervace Stvořidla. To vše bylo proloženo spoustou her a soutěží, jejichž názvy nebudeme raději prozrazovat. Nechyběla ani Ještěrčina bahenní show či fotografování u 2000 let starého tisu ve Vilémovicích. Večer pak přišel zlatý hřeb naší mise – noční hra. V temném smrkovém lese nám sice rafinovaná příšera zdrhla, leč měšec plný peněz jsme jí vyfoukli. A Šošoni byli fakt skvělí.

« z 3 »