Home » Nezařazené » Louskáček v Janáčkově divadle v Brně

Louskáček v Janáčkově divadle v Brně

Dne 6. prosince jsme si s žáky 3. A a 5. B museli přivstat, protože nás čekal zájezd do Janáčkova divadla na baletní představení Louskáček. V 8:30 nás v krásné, nově opravené budově přivítali studenti oboru dramatická výchova divadelní fakulty JAMU, kteří si pro děti připravili dílnu nazvanou Putujeme za střípky baletní inscenace Louskáček. V ní se žáci hravou formou seznamovali s dějem baletu. Program vyvrcholil příchodem “opravdové baletky“, která si s dětmi zatančila a sklidila veliký aplaus.

Konečně zhasla světla v hledišti a Louskáček začal. Děti vydržely dvě a půl hodiny sledovat náročný kus a po skončení přišel dlouhotrvající potlesk. Všichni byli nadšení výkony umělců, ale také kostýmy a kulisami. Naše místa byla v předních řadách, proto dětským očím neunikli ani hudebníci, které tak malí diváci mohli sledovat při práci.

Den to byl dlouhý, ale zážitek z divadla únavu převážil.

« z 6 »