Den s liškou Coco

Ve středu 10. 11. měli žáci 1. až 3. ročníku možnost na vlastní oči vidět a seznámit se s ochočenou liškou Coco. Přivezl ji myslivec Radomil Holík z Prostějova, který se o lišku odmalička stará a působí v agentuře POCHOP (POznej, CHÁpej, OPatruj).

A co nás čekalo?

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací ze života lišky, poslechli si, jaké zvuky vydává a sami poznali, že je opravdu mazaná. Za odměnu si odvážní žáci mohli lišku pohladit. Lištička nás také provázela během celého dopoledne . Prvňáčci si v hodině čtení poslechli pohádku O chytré kmotře lišce, v pracovních činnostech složili a poskládali lišku z papíru, v hudební výchově zpívali písničku Běží liška k Táboru.

Všichni byli ze setkání s liškou Coco nadšení. Vždyť kdo má možnost zblízka vidět naši lišku obecnou.

« z 5 »