Družina popřála dědečkům a babičkám

Vánoční přání ze školní družiny ZŠ Dr. Joklíka zamířila do Centra služeb pro seniory v Kyjově

V čase Vánoc, kdy všichni otvírají svá srdce a dávají dárky svým nejbližším, přátelům a známým, se zamýšlíme nad situací těch, kteří sami už nemají koho obdarovat, nebo nemají to štěstí, aby sami byli obdarováni. Mohou se cítit osaměle a častěji myslet na ty, kteří už s nimi nemohou být.

Protože jsme na jaře potěšili svými obrázky prodavačky a prodavače v kyjovských prodejnách potravin, rozhodli jsme se tentokráte udělat radost obyvatelům Centra služeb pro seniory v Kyjově. Už i malé děti si uvědomují, jak protiepidemická opatření zasahují do života rodin. Nebylo proto pro ně obtížné pochopit pocity osamění a izolace babiček a dědečků, kteří mají v této nelehké době omezený kontakt se svými blízkými.

Je důležité, obzvlášť v čase Vánoc, obdarovávat. A není nutné předat drahý nebo velký dárek. O kolik víc radosti může udělat maličkost od srdce. A tak jsme se s příchodem adventu v naší školní družině vrhli do výroby vánočních přáníček. Vystřihovalo se, lepilo a kreslilo a nakonec si každý své přáníčko podepsal. Vytvořili jsme i několik andílků pro personál. Děti jen trochu mrzelo, že nemohly přinést babičkám a dědečkům přáníčka osobně. Přesto věříme, že naše výtvory udělaly radost a přispěly k příjemnému prožití Vánoc.

« z 2 »