MÁME NOVOU EKOTŘÍDU. JE TO 5.A!

Ani drzý, otravný a všudypřítomný mikrob nedokázal zastavit činnost našeho Ekotýmu a zkazit nám tak skvělou soutěž, jakou je naše Ekotřída roku. A tak se třídilo a bodovalo a testovalo. Mám ovšem na mysli test soutěžní, přírodovědný a mimochodem velmi úspěšný. Děti přinášely hliník, vršky, kameny a cihly, fotily jarní přírodu a pochlubily se svými zvířecími mazlíčky. Ze svých domovů se zapojily do online akcí na ochranu přírody (Den Země, Hodina Země, Ptačí hodinka). To vše tak vehementně, až to přilákalo mlsnou regionální kabelovku, která veškeré to naše hemžení řádně zdokumentovala a posléze vyzvonila do éteru.

Nuže tedy nezbývá, než vám všem moc poděkovat za práci, kterou jste pro ekologii odvedli. Počet bodů ani umístění, které najdete pod tímto článkem, není zdaleka to nejdůležitější. Nejkrásnější na naší Ekotřídě je fakt, že většina z vás pochopila, jak moc důležité je planetu Zemi chránit a zjištění, že i vy, ač jste ještě děti, můžete mnohé změnit k lepšímu a jít příkladem i dospělým.

Ekotřídou roku 2021 se stala třída 5.A a my všichni jí z celého srdce gratulujeme. A ještě jednou velké díky všem žákům, pedagogům i provozním zaměstnancům.

Za Ekotým Vlci Jiří Tyl.