Home » Program DOD 27. 5. 2022

Program DOD 27. 5. 2022

Program – Den otevřených dveří 27. 5. 2022

Kde (pavilon, učebna)ProgramČas
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Mateřská školaI.třída: „Digitální učení“ – výukové programy na intreraktivní tabuli, tabletech a noteboocích, aktivity s Bee-Boty II. třída: „Z naší historie“ – možnost prohlížení fotek, kroniky MŠ a videoprojekce z minulých let III. třída: „Tvořivá dílna“ – možnost kreslení a kreativního tvoření IV. třída: „Retro hračky“ – stavebnice a hry, se kterými si hrály děti dříve Na zahradě MŠ: „Pohybové aktivity na stanovištích“průběžně
ŠKOLNÍ DRUŽINA
Družina severní pól – bývalé jesleProhlídka prostor 1. a 2. oddělení ŠDprůběžně
ZÁKLADNÍ ŠKOLA – PAVILON A1, A2
A1 – učebna I.AUkázka školních pomůcek I. stupně I prvňáci ví, co se stane, když načteme QR KÓD, dokážeme sdílet naše zážitky v aplikaci Teams. To vše zvládneme hravě, protože rádi čteme.průběžně
A2 – učebna III.BBlue-Bot je interaktivní robot, kterého lze programovat pomocí tlačítek na těle nebo přes Bluetooth s pomocí počítače či tabletu. Pomáhá žákům rozvíjet logické myšlení, prostorovou představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Žáci předvedou jeho funkci a využití při řešení úkolů z matematiky, prvouky, českého a anglického jazykaprůběžně
A2 – školní knihovnaSeznámení s širokou nabídkou knih různých literárních žánrů, určených nejen pro žáky, ale i učitele a ostatní zaměstnance školy. Prezentace činnosti čtenářského klubu, který je realizován na ZŠ již několik let. Výstavka nových knižních titulů.průběžně
A1- Školní ekoareál – vstup učebna I.BSmyslová stezka. Zážitková stezka s překvapením v areálu přírodní zahrady.průběžně
ZÁKLADNÍ ŠKOLA – PAVILON B1, B2
B1 – učebna VI.APrezentace pomůcek k učivu biologie, ukázky mikroskopování. Návštěvníci si mohou vyzkoušet pozorování rostlinných i živočišných buněk mikroskopem, nebo si v rámci učiva biologie člověka změřit krevní tlak.průběžně
B1 – učebna VI.BUkázky činností na interaktivním panelu, možnost si zahrát zeměpisnou hru riskuj.  Výstavka žákovských prací a sešitů. Přijďte se seznámit s projektem CLIL (angličtina v hodině zeměpisu).průběžně
B1 – VI. CVýtvarný kroužek s ukázkami různých uměleckých technik jako je grafika, enkaustika a různé způsoby kresby. Výtvarné techniky jsou spojené s ukázkou hodiny, kdokoliv si je může vyzkoušet, popř. se jimi inspirovat k vlastní kreativní práci. V učebně budou vystaveny inspirativní práce žáků.průběžně
B1 – studovnaOzoBoti – malí chytří robůtci. Naprogramuj jim dráhu, aby překonali nástrahy a dostali se přes hory a doly až do cíle. 
B2 – učebna IX.ANetradiční výuka Aj s využitím interaktivního panelu a vzdělávacích her – Kahoot!, Bamboozle, Wordwallprůběžně
B2 – učebna chemie„Chemická dílna“ a) Přeměna vody ve víno, výroba chemického piva, vyvolání Džina z láhve a mnoho dalšího. b) Ukázka chemických simulací na panelu. c) Měření pH Pasco senzorem. d) Nejmenší návštěvníci si namíchají barevnou sůl do koupele.15.30 16.00 16.30 17.00  
Kde (pavilon, učebna)ProgramČas
B2 – jazyková učebnaPředvádění práce s IT, IToools, testy Alf a interaktivní tabule Smartboard.průběžně
ZÁKLADNÍ ŠKOLA – PAVILON C
C – chodbaVýstava fotografiíprůběžně
 Fotokoutek – možnost vyfotit se s rekvizitamiprůběžně
C – Informatika 2Výstava Lego Technic modelůprůběžně
ZÁKLADNÍ ŠKOLA – PAVILON E1, E2, F
E1 – Informatika 1Programování Mindstorms robotůprůběžně
E1 – přírodovědná učebnaUkázky badatelské činnosti žáků ve fyzice za pomoci bezdrátových senzorůprůběžně  
E1 – přírodovědná učebna3D tisk, ukázka modelování Práce s laserovým řezným plotremprůběžně  
E1 – keramická dílnaPřipravené odlitky a placky z keramické hlíny vypálené jako přežah, které si každý příchozí může dle vlastní fantazie namalovat akrylovými barvami a odnést ihned domů bez následného výpalu Práce s hrnčířským kruhem, výstavka výrobků dětíprůběžně
E1 – tělocvičnaUkázky výrobků žáků ze stavebnice Infento – jízda zručnosti na vozítkách.průběžně
E2 – učebna HvRytmické hříčky a zpěv písní s doprovodem kytary a rytmických nástrojů. průběžně
E2 – učebna V.AUkázky práce s interaktivním panelem – Didakta, Školákov. Práce k tablety-např. QR kódy. Práce s magnetickou tabulí ČR, hry DIPOprůběžně
E2 – školní družinaMožnost prohlídky prostor 3. a 4. oddělení ŠDprůběžně
F – Školní jídelnaMalé občerstvení, káva, nápoje, drobné pohoštěníprůběžně
ZÁKLADNÍ ŠKOLA – VENKOVNÍ AREÁL
Sportovní areálUkázky činností:  -softball (polařské dovednosti) – základní techniky ve freestyle frisbee – lakrosu – chůdy (balanční dovednostní hračka)průběžně
Venkovní areálHudebně-pohybová píseň Banana s instrumentálním doprovodem, žáci 2. a 4. ročníku. Žákyně 1. ročníku zazpívají za doprovodu kláves a nástrojů Orffova instrumentáře píseň Jaro, léto, podzim, zima. Píseň bude doplněna ukázkou obrázků k jednotlivým ročním obdobím. Na závěr zazpíváme píseň o tom, jak se cítí učitelka v červnu. Taneční vystoupení žáků ŠD. Přehlídka EKO modelů Pěvecké vystoupení žákyň II. stupně s hudebním doprovodem.   15.45 16.30 17.15