Teplákový den

„V čem já nejradši chodím? V teplákách!” Pamatujete si tuto legendární filmovou hlášku Bolka Polívky? Na naší základní škole Dr. Joklíka v Kyjově jsme tento fenomén využili pro jednu ze společných školních aktivit nazvanou Teplákový den. Inspirací nám byly návrhy projektu Hrdá škola, do kterého je škola zapojena.  

V tento den jsme se všichni domluvili na společném teplákovém outfitu. A věřte, či ne, v pátek 14. ledna jste mohli skutečně ve škole potkat v tomto ležérním oblečení nejen žáky, ale i pana ředitele a ostatní učitele.  

Leden je ve školách většinou spojen s blížícím se pololetním vysvědčením. Někteří žáci mohou toto období proto vnímat ve větším napětí.  Taková tepláková pohoda je tedy v tento čas na místě. Ale věřte, že téma tepláky může být i součástí výuky. Třeba v českém jazyce žáci nejen skloňovali, převáděli na jiné slovní druhy, tvořili věty s tímto slovem, ale dokonce se ocitli v roli obrozenců a tvořili slova nová, která by tuto část oděvu vystihovala. Byly to například běháky, pohodlňáky, volnožky, běhnožky, nebo třeba hřišťáky.  

Také vás možná nepřekvapí, že na tepláky je už možno nahlížet z historického pohledu. Fenomén teplákové módy spatřil světlo světa ve Francii, kdy ve 20. letech minulého století uvedl první tepláky na trh francouzský podnikatel Emile Camuset. Staly se součástí sportovní kolekce jeho značky Le Coq Sportif. Už se těšíme na další tematický den, o kterém vás budeme rádi informovat. 

« z 2 »