Kontaktní údaje

ZŠ a MŠ Dr. Joklíka

příspěvková organizace města Kyjova

Sídliště U Vodojemu 1261 69701 Kyjov, okres Hodonín

IČO: 48847747

Zápis žáků do prvních tříd

Ředitel ZŠ a MŠ Dr.Joklíka, příspěvkové organizace města Kyjova stanovil termín zápisu v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu podle školského zákona ve dnech 13. až 24. dubna 2020.

Všechny důležité informace školy před zápisem a pokyny najdete zde.

Výukové programy

Vážení rodiče.

Naše škola spolupracuje s firmou Silcom-multimedia, která se zabývá vývojem a prodejem výukových programů pro žáky základních škol. V současnosti uvedená společnost poskytla spolupracujícím školám časově omezené licence pro využívání celého výukového portfolia. 

Proto jsme rádi, že vám a hlavně vašim dětem můžeme nyní nabídnout možnost využívat celou rozsáhlou kolekci výukových programů pracujících na PC nebo tabletech s operačním systémem Windows ve verzi 7 a vyšší.

Pro přístup k těmto výukovým materiálům je potřebné instalovat si do počítače program DidaktaCZ projektor- instalační soubor stáhnete zde: http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.exe

Po stažení na soubor poklepejte a nechte proběhnout instalaci. Pokud vše proběhne správně, objeví se na ploše ikona oranžové sovičky se jménem DidaktaCZ. Na ikonu poklepejte a zadejte přístupové údaje pro naši školu, které žáci obdrží od svých třídních učitelů.

Po úspěšném přihlášení se vám zobrazí všechny výukové programy, které firma Silcom-multimedia nabízí. Samotné programy již pak není třeba instalovat – běží v cloudovém režimu.

Práce s výukovými programy je zcela dobrovolná. Není v naší moci zajistit podmínky pro provoz těchto výukových programů na všech počítačích a tabletech, které mají žáci doma k dispozici. Proto prosím respektujte, že firma Silcom-multimedia a ani naše škola nebude pro instalaci a provoz uvedených výukových programů poskytovat technickou podporu.


RNDr.Vlastimil Válka, ředitel

Potvrzení o uzavření zařízení (školy)

S účinností od 16.3.2020 budou potvrzení o uzavření školského/dětského zařízení (školy) vydávána pouze v elektronické podobě na základě žádosti. V žádosti uveďte příjmení a jméno a rodné číslo dítěte (žáka); žádost zašlete na email hospodarka@zsjoklik.cz a nebo na ekonomka@zsjoklik.cz

V případě dotazů apod. kontaktujte ředitele organizace:

reditel@zsjoklik.cz

777096245

Informace k MŠ sledujte také po příslušným odkazem

Uzavření mateřské školy

Na základě Rozhodnutí rady města Kyjova ze dne 16.3.2020 oznamujeme, že mateřská škola bude uzavřena v době od 17. 3. 2020 až do odvolání.

UčíTelka na ČT

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní vysílání UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky. „Každý všední den od devíti startuje vyučování. Učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Vysílání bude pravidelné, abychom i rodičům umožnili přizpůsobit podle něj denní program. Výukovou hodinu v kulisách školní třídy povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní také tři děti,“ vysvětluje vedoucí projektu Luboš Rosí.

Na vzdělávací pásmo navážou od 12 do 15 hodin další vzdělávací pořady určené pro starší děti.

Česká televize myslí také na starší žáky, kteří se doma připravují na přijímací zkoušky. Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin, po skončení pořadu Sama doma, pomůže na programu ČT1 studentům, na něž čekají přijímací zkoušky
na střední školy a víceletá gymnázia. Pořad Škola doma bude trvat 45 minut.
V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika. 

Podrobný rozvrh najdete na webových stránkách pořadu.

Další informace k výuce žáků

V souvislosti s potřebou zpětné vazby od žáků se začnou již od pondělí 16.3. v některých předmětech objevovat odkazy na interaktivní testy. Naše škola vlastní licenci pro vzdálenou výuku prostřednictvím tohoto portálu, který se nazývá ALF (programalf.com). Výhodou je, že učitelé přesně vidí, jak žáci se zadaným materiálem pracovali a dokážou i individuálně řešit vzniklé problémy. Do tohoto systému žáci vstupují přes webové stránky naší školy – odkaz TESTY PRO ŽÁKY (připravili jsme jednoduchý obrázkový návod, který najdete zde). Připomínáme, že kód školy je zsjoklik a potřebná hesla pro přístup mají žáci v žákovských knížkách (případně je možné získat hesla u třídních učitelů). Žádáme žáky a případně i rodiče žáků, aby průběžně sledovali a plnili i tyto zadané testové úkoly.

Zadání úkolů budeme na webových stránkách školy aktualizovat vždy v pondělí a čtvrtek ráno. Pokud není zadán v daném předmětu nový úkol, zůstává v platnosti předchozí zadání.

V případě jakýchkoliv dotazů komunikujte s třídními učiteli a dalšími učiteli především prostřednictvím e-mailů (kontakty zde). Sledujte rovněž webové stránky naší školy.

Připomínáme, že plánovaný lyžařský výcvikový kurz byl zrušen – viz informace níže.

Informace o výuce žáků

Vážení rodiče.

Přinášíme několik informací ke vzniklé situaci a jejímu řešení ze strany školy.

Protože od 11. 3. 2020 je na základě mimořádného opatření MZ zakázána osobní přítomnost žáků ve škole a školských zařízeních (ŠD a ŠJ), rozhodli jsme se, že budeme se žáky dále pracovat a vzdělávat je „distančním způsobem“.

Na našich webových stránkách (www.zsjoklik.cz) jsme vytvořili rozhraní pro předávání informací. Po najetí na tlačítko „Online výuka“ (najdete ho v horním menu vpravo) se rozbalí struktura všech tříd. Po kliknutí na příslušnou třídu se zobrazí přehled informací určených pro vzdělávání vašich dětí. Budou zde průběžně v třídenních cyklech předávány úkoly, které by děti měly v rámci této výuky na dálku plnit.

První cyklus je zaměřen na opakování a upevňování učiva, bude nastaven na dny 12. – 13. 3. 2020 a je výhradně zaměřen na předměty Čj, M a Aj. Další cyklus bude od pondělí 16. 3. do středy 18. 3. Informace budou uvedeny na www.zsjoklik.cz vždy ráno první den cyklu. Od pondělí pak přibudou i úkoly z dalších všeobecně vzdělávacích předmětů.

Pro zpětnou vazbu budeme využívat také např. testů na portále inteaktivnitesty.cz (tzv. ALF), k němuž mají žáci přístupové kódy ve svých žákovských knížkách. Pro konzultaci a pomoc mohou žáci využívat emailové kontakty na jednotlivé učitele daných předmětů (viz. menu > kontakty), učitelé s nimi v případě potřeby budou prostřednictvím e-mailu komunikovat v rámci své běžné pracovní doby 7.30 – 16.00 hod.

Lyžařský výcvikový kurz – zrušen

V souvislosti s doporučením MŠMT a s ohledem na mimořádné opatření MZ ze dne 10. 3. 2020 jsme nuceni zrušit lyžařský kurz pro žáky naší školy, který se měl uskutečnit v termínu 16. – 20. 3. 2020. Informace o způsobu vrácení peněz budou zákonným zástupcům žáků sděleny po skončení mimořádných opatření. Děkujeme za pochopení.

Důležitá informace

Vzhledem k opatřením vlády ČR bude základní škola od 11.3.2020 pro žáky uzavřena. Prosím, abyste sledovali web školy, pokud budeme mít nějaké bližší informace – i vzhledem k plánovaným akcím školy – budeme vás průběžně informovat.

Text mimořádného opatření MZ ČR

RNDr.Vlastimil Válka, ředitel

Keramika nás baví

Kdybyste náhodou zabrousili do Radniční galerie, zjistíte, že do konce března ji okupuje výstava keramiky. Keramické nitky se sbíhají k velice šikovné paní – Věrce Švábové a vedou dál k jejím talentovaným svěřencům. A není náhodou, že se tyto šikovné ruce sešly na ZŠ a MŠ Dr. Joklíka. Už léta totiž při naší škole funguje kroužek keramiky určený všem věkovým kategoriím. Na výstavě, který byla zahájena vernisáží 4. března, můžete vidět, a dokonce si i koupit, výrobky vyrobené dětmi věku předškolního, dětmi věku školního, ale i dospělými. Proto neváhejte, výstava končí 29. března!

No Images found.