O nejkrásnější dýňové strašidýlko

Rok se s rokem sešel a my tady máme opět podzim, jehož příchod na ZŠ a MŠ Dr. Joklíka v Kyjově oslavujeme tzv. Dýňobraním: Děti a také jejich rodiče, popřípadě i prarodiče se ohlížejí po největší nebo nejzajímavější dýni na své zahrádce nebo na trhu, aby se společně mohli podílet na každoroční školní akci nazvané Soutěž o nejkrásnější dýňové strašidýlko.

A jako už v loňském roce, i letos se nám opravdu urodilo. Celkově se soutěže zúčastnilo 117 žáků, samotných dýňových výrobků bylo mnohem více. Např. Dýňová rodinka Kamilky Tranové z V. B má 5 členů, Tržnice Emičky Trnkové z V. A má hned několik samostatných postaviček a Podsvinče dýňové Adama Jelínka má 2 krásná růžovoučká prasátka jako z pohádky. Některá strašidýlka máme oblečená a téměř celá zahalená, jako je např. figurka Tadeáše Matase z I. A nebo Spící miminko Sašky Blahynkové ze VI. C.

Mohla bych dále jmenovat další a další šikovné autory s jejich velmi podařenými dílky, ale to bych zaplnila celou stránku a myslím, že mnohem lepší bude, když se sami přijdete na tu pestrou dýňovou paletu podívat.

Mgr. Ivana Vargová

No Images found.

Adaptační kurz 6. ročníku

Minulý týden si všechny šesté třídy užily plno zážitků na tradičním adaptačním kurzu. Jeho cílem je stmelit nově vzniklé třídní kolektivy. Naše místo pobytu – penzion Malovaný v podhůří Chřibů.

Dopravní výchova – druháci

V pondělí 13. 9. si žáci 2. ročníku procvičili znalosti z dopravní výchovy na dopravním hřišti, kde si rovněž prakticky vyzkoušeli chování chodců a cyklistů v dopravě.

Elektronická žákovská knížka – EŽK

Vážení rodiče, na vaše e-mailové adresy, které ve škole evidujeme, vám byly zaslány informace ke zřízení vašich účtů pro přístup k EKŽ vašich dětí, tedy žáků 3. – 9. ročníku školy. Pokud máte v těchto ročnících více dětí obdrželi jste e-mail vícekrát, ale vždy pouze s jedním tzv. PIN kódem, který budete potřebovat pro vytvoření účtu. EŽK bude prozatím sloužit pouze pro předávání informací o prospěchu a chování žáka, případně pro komunikaci mezi učitelem a rodičem. Omlouvání žáků zatím zůstane v písemné podobě a bude zaznamenáváno do omluvného listu v Záznamníku žáka, který žáci obdrželi na začátku školního roku.

Pro řešení případných problémů kontaktujte: veselka@zsjoklik.cz nebo jelinek@zsjoklik.cz

První školní den

Vlastně nic nového pod sluncem – nastrojená paní učitelka, pan ředitel, paní zástupkyně, pan starosta a vzadu rodiče. Klasický první prvňáčkovský školní den. Teda pro nás, co to vidíme každý rok 1. září. Ale pro ty velké aktovky s malýma nožičkama to byl den přelomový! Přejeme jim, aby všichni vykročili šťastnou nohou a aby se jim u nás na škole dařilo a hlavně líbilo!

Informační video k testování

V pátek 27.8. jsme obdrželi antigenní testy pro žáky – uvedené video ukazuje typ testů, které budou žáci naší školy používat. Jedná se podobný typ testů, jaký už žáci znají z testování v minulém školním roce. Podobně jako na jaře platí, že si žáci mohou přinést i test vlastní (musí být schválený, viz https://www.edu.cz/covid-19/faq-covid-19/). Odkaz na video zde. Máme šikovné žáky, zvládli jsme to na jaře a zvládneme to i nyní!

Pokyny k organizaci výuky na ZŠ od 1.9.2021

Pokyny k organizaci výuky – soubor .pdf

Informace ŠJ

Vedoucí školní jídelny informuje rodiče žáků, kteří na školu nově nastupují od 1.9.2021, že mohou přijít vyřídit přihlášku ke stravování již od 26.8.2021 v době 7.30 – 13.30 hod.

Rozdělení žáků 1. a 6.ročníku do tříd ve školním roce 2021/22

Žáci 1. ročníku – třídy I.A, I.B

Žáci 6. ročníku – třídy VI.A, VI.B, VI.C

Informace pro rodiče žáků 1. ročníku ve školním roce 2021/22

Informace naleznete zde (soubor pdf). (Jedná se o stejné informace, které rodiče žáků obdrželi na dnu otevřených dveří.)