Školou chodí Mikuláš

Vzhledem k tomu, že každá škola má mít svého Mikuláše a alespoň jeden prvňák musí hrůzou ztratit vědomí, ani my jsme nemohli odolat a zařídili jsme originál super pravého skoroňského nadělovače! PS: Prvňáci to zvládli všichni bez poskvrny…

Expedice Londýn

Ve druhém listopadovém týdnu se 22 žáků ZŠ Dr. Joklíka zúčastnilo jazykově-poznávacího pobytu ve Velké Británii. Během pěti dní měli možnost vidět na vlastní oči téměř všechny památky v centru Londýna, na vlastní kůži mohli zažít závrať při pohledu z nejvyšší budovy The Shard.

Žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde se seznámili s běžným životem v britské rodině v malebné části Londýna New Eltham. Dopoledne vždy probíhala výuka jazyka v místní škole. Nejočekávanějším bodem programu byla návštěva The making of Harry Potter, kde během odpolední čtyřhodinové návštěvy zhlédli hlavní rekvizity z filmů o Harrym Potterovi a také si mohli vyzkoušet řadu činností: jako například let na koštěti, výuku kouzlení anebo tanec s Dobbym.

Pobyt si žáci velmi užili a zdraví a plní elánu se vrátili zpět do školních lavic.

Prvňáčci v Radosti = radost v prvňáčcích

V úterý 20. listopadu se  třídy 1. A a 1. B vypravily do Brna do Divadla Radost na představení „Pojďte, pane, budeme si hrát“. Velmi zdařilé loutko – herecké představení se dětem opravdu líbilo, a tak první společný „výlet“ mimo školu zvládli všichni prvňáčkové s nadšením a přímo na výbornou.

„Hledáme nejlepšího mladého chemika!“

Již tradičně se žáci devátých ročníků naší školy zúčastnili školního kola soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“, kterou pořádá SPŠ chemická Brno. Nejlepší tři, kteří postupují do krajského kola jsou:

• Viktorie Jančová 9.A
  • Tomáš Krist 9.B
  • Adéla Sedlářová 9.A.

Blahopřejeme k postupu do krajského kola! Krajské kolo proběhne dne 11.12.2018 v Brně.

Soutěž ve sběru starého papíru

Průběžné výsledky za podzim  školního roku 2018-19:

JEDNOTLIVCI:

1. Macháčková Elena, IX. B                     734 kg
  2. Klacková Valerie, A                              630 kg
  3. Tranová Kamila, II. B                            620 kg

TŘÍDY:

pořadí třída počet počet průměr
žáků ve třídě nasbíraných  kg na 1 žáka
1. II. A 19 1637 86,2
2. IV. B 24 1529 63,7
3. II. B 17 906 53,3
4. V. A 24 1110 46,3
5. IX. B 22 829 37,7

V podzimním kole bylo sesbíráno 11 342 kg papíru. Získané peníze
budou převedeny na účet Občanského sdružení.

Výstava dekorativních draků

Pokud přijdete do naší školy, už u šaten se Vám ukážou první dekorativní draci vytvoření žáky (s i bez pomoci rodinných příslušníků). Draci postupně  prošli hodnocením odborné poroty a dnes byly na prostranství před hlavním chodem vyhlášeny výsledky. Vše můžete omrknout v následující fotogalerii.

Oživlá státní vlajka

28. 9. se naši žáci společně s dalšími cca 2500 lidmi zúčastnili vytvoření balónkové české vlajky.

První školní den

A protože chvíli trvalo, než jsme se popasovali s GDPR, přinášíme fotografie z prvního školního dne až nyní. Jeden z našich školních foťáků dlouhodobě sabotuje naši práci a odmítá nabízet náhledy obrázků, to je důvod proč jsou náhledy takové, jaké jsou. Omlouváme se.

Umím nás bránit

Ve středu 19. 9. si osmáci rozšířili obzory v problematice Přípravy Občanů K Obraně Státu (POKOS) v rámci projektu Umím nás bránit. Nejlepší prý byla sebeobrana, protože „instruktor vypadal jako Deadpool než se mu to stalo“

Sběr papíru

V úterý 9. října 2018 proběhne od 7. 00  do 10. 00 hodin PODZIMNÍ KOLO SBĚRU  PAPÍRU.