Mladý chemik 2018/19

V pátek 8. 2. 2019 se naši žáci Adéla Sedlářová a Tomáš Krist zúčastnili 3. kola chemické soutěže určené pro třicet nejlepších mladých chemiků z celého Jihomoravského kraje. Přestože nepostoupili do celostátního kola, odnesli si mnoho cenných zkušeností. Měli možnost pracovat v moderní chemické laboratoři SPŠ chemické v Brně, na Univerzitě obrany zhlédli ukázku taktických činností a boje zblízka a seznámili se s prací vojenských chemiků. Velmi bohatý program byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků.

Oříšek

Je projekt určený rodičům a jejich předškolním dětem připravený Základní školou a Mateřskou školou Dr. Joklíka v Kyjově

Termíny a témata schůzek:

ÚNOR –28. 2. 2019 (čtvrtek)

• od 16 hodin v budově Dr. Joklíka v Kyjově
  • jen pro rodiče beseda Mgr. Lady Herzánové  na téma Školní zralost

BŘEZEN – 21. 3. 2019 (čtvrtek)

• pro rodiče beseda na téma Vady řeči s odbornou logopedkou Mgr. Alenou Horákovou
  • od 16 hodin v budově Dr. Joklíka v Kyjově
  • pro děti různá zraková, sluchová, grafomotorická a mluvní
    cvičení
  • Pro děti přineste přezůvky.

DUBEN – 4. a 5. 4. 2019 (čtvrtek, pátek)

• ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD
  • v budově Dr. Joklíka v Kyjově
  • Na setkání s Vámi se těší kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ Dr. Joklíka v Kyjově

Výzva rodičům

Vážení rodiče našich dětí a žáků.

Již podruhé se v Kyjově snažíme o získání dětského „Rákosníčkova hřiště“ v rámci soutěže společnosti Lidl. Rádi bychom i my, jako organizace pro vzdělávání dětí a žáků, tuto aktivitu podpořili. Hlasovat můžete sami, případně Vaše děti s Vaším souhlasem, prostřednictví webové stránky a taky přes facebook. Hlasovat můžete každý den až do konce měsíce února. První tři města s nejvyšším počtem hlasů získají grant na stavbu hřiště.

Vánoční zpívání na schodech

Jako každý rok, i letos jsme v poslední den tohoto roku (z pohledu tvora školou povinného a nebo školou zaměstnaného) spáchali předvánoční zpívání na schodech. Pod taktovkou paní učitelek z prvního stupně a hudebkového frontmana Romana „Kovoša“ Kouřila děti zapěly vánoční písně česky i cizojazyčně. Ne všechny to bavilo (viz foto), ale nám se to líbilo!

Ježíškova vnoučata

Žáci 4. A a 4. B vlastnoručně vyrobili a namalovali přáníčka v rámci projektu „Ježíškova vnoučata“. Do každé obálky navíc vložili malé překvapení pro každou babičku a dědečka.

Ve druhé fázi akce děti navštívily Centrum služeb pro seniory a přáníčka vlastnoručně předaly. Akce se mezi babičkami a dědečky setkala s laskavou odezvou.

Ježíškova vnoučata je projekt Českého rozhlasu. V předvánočním čase se snaží splnit alespoň 5000 přání lidem, kteří dárek nedostali celou věčnost. Tedy osamělým babičkám a dědům v domovech pro seniory.

Vánoční laťka 2018

Mladí chemici

Velmi úspěšní byli naši žáci v krajském kole soutěže „Hledáme nejlepšího
mladého chemika ČR“, které se konalo 11. 12. 2018 na SPŠch v Brně. Ve velmi silné konkurenci 217 žáků obstáli Tomáš Krist z 9. B a Adéla Sedlářová z 9. A a postupují z 10. a 25. místa do regionálního finále.

Gratulujeme !!!

Školou chodí Mikuláš

Vzhledem k tomu, že každá škola má mít svého Mikuláše a alespoň jeden prvňák musí hrůzou ztratit vědomí, ani my jsme nemohli odolat a zařídili jsme originál super pravého skoroňského nadělovače! PS: Prvňáci to zvládli všichni bez poskvrny…

Expedice Londýn

Ve druhém listopadovém týdnu se 22 žáků ZŠ Dr. Joklíka zúčastnilo jazykově-poznávacího pobytu ve Velké Británii. Během pěti dní měli možnost vidět na vlastní oči téměř všechny památky v centru Londýna, na vlastní kůži mohli zažít závrať při pohledu z nejvyšší budovy The Shard.

Žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde se seznámili s běžným životem v britské rodině v malebné části Londýna New Eltham. Dopoledne vždy probíhala výuka jazyka v místní škole. Nejočekávanějším bodem programu byla návštěva The making of Harry Potter, kde během odpolední čtyřhodinové návštěvy zhlédli hlavní rekvizity z filmů o Harrym Potterovi a také si mohli vyzkoušet řadu činností: jako například let na koštěti, výuku kouzlení anebo tanec s Dobbym.

Pobyt si žáci velmi užili a zdraví a plní elánu se vrátili zpět do školních lavic.

Prvňáčci v Radosti = radost v prvňáčcích

V úterý 20. listopadu se  třídy 1. A a 1. B vypravily do Brna do Divadla Radost na představení „Pojďte, pane, budeme si hrát“. Velmi zdařilé loutko – herecké představení se dětem opravdu líbilo, a tak první společný „výlet“ mimo školu zvládli všichni prvňáčkové s nadšením a přímo na výbornou.