Kontaktní údaje

ZŠ a MŠ Dr. Joklíka

příspěvková organizace města Kyjova

Sídliště U Vodojemu 1261 69701 Kyjov, okres Hodonín

IČO: 48847747

Oříšek

Blíží se další schůzka rodičů, dětí a pedagogů na ZŠ Dr. Joklíka! Akce je součástí projektu Oříšek.

Čtvrtek 21. března 2019

  • pro rodiče je připravena beseda na téma Vady řeči s odbornou logopedkou Mgr. Alenou Horákovou 
  • od 16 hodin v budově Dr. Joklíka v Kyjově
  • pro děti chystáme různá zraková, sluchová, grafomotorická a mluvní
    cvičení
  • Pro děti přineste přezůvky.

 

Konzultační hodiny

Vážení rodiče,

S účinností od 18. 3. 2019 byly stanoveny pro jednotlivé učitele tzv. konzultační hodiny. V době konzultační hodiny jsou jednotliví učitele na pracovišti a jsou připraveni poskytnout Vám jakékoliv informace o vzdělávání Vašich dětí, případně s vámi projednávat další záležitosti, a to jak formou osobního setkání tak i formou telefonické konzultace.

Zároveň Vás žádáme, abyste respektovali časovou vytíženost učitelů v průběhu vyučování a ke konzultacím využívali právě níže uvedené termíny.

Informaci o nepřítomnosti dítěte ve vyučování (nemoc apod.) lze podávat telefonicky přímo třídním učitelům před začátkem výuky, nebo v ostatních časech v kanceláři školy na tel. 515 284 811. Telefonické a e-mailové kontakty na všechny pracovníky naleznete v záložce KONTAKTNÍ ÚDAJE.

>> aktuální rozpis konzultačních hodin

Vernisáž výstavy Podmořský svět

7. března jsme v Galerii města Kyjova slavnostně otevřeli výstavu prací žáků naší školy. Námětem dětských uměleckých děl je moře a podmoří. Součástí bylo krátké kulturní vystoupení našich svěřenců a malé pohoštění. Více je k vidění na přiložených fotografiích.

« 1 z 27 »

Recitační soutěž

V tělocvičně naší školy proběhlo poslední únorový den školní kolo recitační soutěže. Žáci i učitelé měli možnost zaposlouchat se do recitací v podání žáků prvních až pátých ročníků. Porota složená z pedagogů pak rozhodla o umístění takto:

I. kategorie

1.místo – Kamila Tranová (2.B )

2. místo – Karolína Pinterová (3.B )

3. místo – Magdaléna Hochmanová (1.A )

II. kategorie

1. místo – Lucie Dlouhá (5.A )

2. místo – Jitka Fridrichová (4.B )

3. místo – Natálie Jahodová (5.A )

« 1 z 2 »

Lyžák 2019

Po letech okupace javornické Kohútky se úderný oddíl složený z žáků sedmého ročníku zaměřil na nový cíl – lyžařské středisko Bílá v Beskydech. Z přiložených fotek a dostupných informací vyplývá, že mise byla úspěšná i přes místy náročné podmínky a v akci nezaznamenalo ani jedno z komand ztráty na životech.

« 1 z 18 »

Mladý chemik 2018/19

V pátek 8. 2. 2019 se naši žáci Adéla Sedlářová a Tomáš Krist zúčastnili 3. kola chemické soutěže určené pro třicet nejlepších mladých chemiků z celého Jihomoravského kraje. Přestože nepostoupili do celostátního kola, odnesli si mnoho cenných zkušeností. Měli možnost pracovat v moderní chemické laboratoři SPŠ chemické v Brně, na Univerzitě obrany zhlédli ukázku taktických činností a boje zblízka a seznámili se s prací vojenských chemiků. Velmi bohatý program byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků.

Vánoční zpívání na schodech

Jako každý rok, i letos jsme v poslední den tohoto roku (z pohledu tvora školou povinného a nebo školou zaměstnaného) spáchali předvánoční zpívání na schodech. Pod taktovkou paní učitelek z prvního stupně a hudebkového frontmana Romana „Kovoša“ Kouřila děti zapěly vánoční písně česky i cizojazyčně. Ne všechny to bavilo (viz foto), ale nám se to líbilo!

« 1 z 8 »

Ježíškova vnoučata

Žáci 4. A a 4. B vlastnoručně vyrobili a namalovali přáníčka v rámci projektu „Ježíškova vnoučata“. Do každé obálky navíc vložili malé překvapení pro každou babičku a dědečka.

Ve druhé fázi akce děti navštívily Centrum služeb pro seniory a přáníčka vlastnoručně předaly. Akce se mezi babičkami a dědečky setkala s laskavou odezvou.

Ježíškova vnoučata je projekt Českého rozhlasu. V předvánočním čase se snaží splnit alespoň 5000 přání lidem, kteří dárek nedostali celou věčnost. Tedy osamělým babičkám a dědům v domovech pro seniory.

« 1 z 7 »

Vánoční laťka 2018

« 2 z 4 »

Mladí chemici

Velmi úspěšní byli naši žáci v krajském kole soutěže „Hledáme nejlepšího
mladého chemika ČR“, které se konalo 11. 12. 2018 na SPŠch v Brně. Ve velmi silné konkurenci 217 žáků obstáli Tomáš Krist z 9. B a Adéla Sedlářová z 9. A a postupují z 10. a 25. místa do regionálního finále.

Gratulujeme !!!