Den dětí

U příležitosti Mezinárodního dne dětí si naši žáci 1. až 3. ročníku zasportovali v areálu naší školy a za krásného počasí plnili zábavné disciplíny. Akce se velmi vydařila.

« z 3 »

ATLETICKÝ DEN MĚSTA KYJOVA, 6. 6. 2024, KYJOV

Třetí rok po sobě žáci naší školy obsadili 1. místo v celkovém pořadí všech kyjovských škol v atletických soutěžích, konaných na Městském stadionu. Přes hodnotné výkony všech zúčastněných ve svých disciplínách zvítězili: Lucie Brhelová (VII. C), Emma Doležalová (VIII. B) a Vítek Prágr (VIII. A) v běhu na 60 m, Nela Šimečková (IX. B), Radek Bystřický (VII. C) a Jan Kašný (IX. A) ve vytrvalostních bězích, Lukáš Kvaltin (IX. A), Nela Šimečková (IX. B), Vítek Prágr (VIII. A) a Emma Doležalová (VIII. A) ve štafetě na 4 x 60 m, Monika Daňová (VIII. C) a Dominik Šušák (VII. A) ve skoku vysokém, Monika Daňová a Tomáš Kuzma (oba VIII. C) ve skoku dalekém.

« z 5 »

Exkurze Vídeň

14. května zažila Vídeň exkurzi sedmáků! Bezmála šedesát žáků si prohlédlo Schönbrunn, Belveder, Hofburg, centrum kolem chrámu sv. Štěpána a další vídeňské památky. Zkusili jsme si taky najít některé zajímavosti sami pomocí mapy, to už taková sranda nebyla, ale dobře to dopadlo, do Kyjova se nás večer vrátilo přesně tolik, kolik nás ráno odjíždělo

« z 4 »

Exkurze Mikulčice

Na skok do historie Velké Moravy se ve dnech 29. a 30. 5. 2024 vypravili žáci 6. ročníku v rámci exkurze do Slovanského hradiště v Mikulčicích. Žáci si prohlédli stálou expozici archeologických vykopávek s devíti otevřenými hroby s kosterními ostatky a poté se aktivně zapojili do edukačních programů s názvem „Postav si svůj kostel“ a „Není voják jako voják“, při kterém si vlastnoručně vyzkoušeli střelbu z luku. Závěr naší historické mise patřil výstupu na místní rozhlednu, z níž se nám naskytl krásný výhled do okolních lužních lesů.

« z 2 »